ECONOMIST

SC ONCOS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII:
a) Inregistrarea in programul de contabilitate a unor operatiuni privind:
-tranzactii cu numerar si cu instrumente de plata fara numerar
-intrari/iesiri de marfa din gestiune
-mijloacele fixe si obiectele de inventar
-compensari cu furnizorii/clientii etc.

b) Monitorizeaza soldurile clientilor/furnizorilor si efectueaza ajustarile necesare (corectii, compensari, reglari, confirmari de sold etc.)

c) Participa in mod activ la procesul de inventariere

d) Efectueaza analize financiar-contabile (stocuri, centre de cost, respectarea corelatiilor din balantele de verificare etc.)

CERINTE

- Studii superioare economice
-Cunostinte operare PC-MS Office si programe de contabilitate
-Experienta in contabilitate minim 2 ani – constituie avantaj
-Seriozitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru motivant
-Pachet salarial atractiv

Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun