ECONOMIST

A&I CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Procesarea documentelor financiar-contabile in programul de contabilitate
• Participarea la activitatile specifice inchiderilor de luna si la elaborarea de situatii si rapoarte pentru management
• Evidenta contabila generala si responsabilitate pana la nivel de balanta de verificare
• Intocmirea declaratiilor fiscale
• Gestioneaza un portofliu de firme
• Asigura suport si ofera consultanta de specialitate clientilor

CERINTE

• Studii superioare de specialitate
• Experiență de minimum 3 ani în domeniul financiar-contabil
• Cunoștințe solide ale legislației financiar-contabile din România
• Cunoștințe bune de operare PC (MS Office)
• Abilități excelente de comunicare și un caracter ferm
• Abilități de planificare, organizare, coordonare, control
• Capacitatea de a lucra sub presiune
• Capacitate de analiză, sinteză
• Gândire şi abordare orientate pe soluţii;
• Atenţie la detalii;
• Cunoştinţe avansate de limba engleză si/ sau franceza si/sau spaniola si/sau italiana

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant;
• Oportunitati de perfectionare profesionala;