Distribuitor Independent

Nu Skin Enterprises

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Constructor de retea. Distributie de cosmetice si suplimente nutritive naturale antioxidante.

CERINTE

- Entuziasm, spirit intreprinzator, munca in echipa, dorinta de transformare reala a vietii, in bine.
- Colaborarea poate sa fie full time sau part time.

BENEFICII OFERITE

- Fiind vorba de distributie in retea, bonusurile se primesc in functie de vanzariele directe + vanzarile din retea; in medie peste 1000 euro/luna dupa 2-3 luni de activitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Corporatie americana cu 3 divizii:

Pharmanex - producatoare de suplimente nutritive naturale antioxidante,
Nu Skin - producatoare de cosmetice,
Big Planet - producatoare de soft-uri pentru calculator

Sediul central al firmei este in Provo, Utah, USA.

- In anul 2005 Nu Skin Enterprises a castigat \\\"American Business Awards\\\" - echivalentul Oscarului in domeniul afacerilor;
- A creat peste 700 milionari in dolari, in 23 de ani de activitate (locul 3 in lume, din acest punct de vedere, dupa Microsoft si Google);
- Cotata la Bursa din New York, cu calificativul D&B 5A1, cel mai inalt posibil (doar 1% din companiile americane cotate la bursa au acest calificativ bursier maxim)