Disponent/Executive Dispatcher Relatia Germania/Austria

Winkler Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa acopere necesitatile specifice ale clientului prin punerea la dispozitie a mijloacelor de transport

- Organizarea transporturilor si a fluxului de marfuri incredintate in perspectiva asigurarii rentabilitatii si respectand angajamentul fata de client si a legislatiei in vigoare.

CERINTE

- Experienta de minimum 5 ani in transporturile internationale

- Cunoasterea profunda a pietei transportatorilor dispunand de contactele necesare

- Abilitatea de a coordona si de a dezvolta transporturile pe relatia Germania, Austria si Elvetia

- Cunostinta limbii germane si engleze (o alta limba ca de ex. franceza ar prezenta un avantaj)

- Abilitatea de a lucra intr-un team tanar si dinamic

BENEFICII OFERITE

- O pozitie sigura intr-un sistem in plina dezvoltare

- Posibilitate de cariera profesionala

- Venit adecvat unei companii de anvergura internationala

Winkler Consult, companie specializata in domeniul Resurselor Umane pentru Transport si Logistica, recruteaza pentru clientuu sai, companii de anvergura internationala, personal calificat