DISPECER TRANSPORT - Cluj

TCE Logistica - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de activitatea de livrare si colectare de marfa.
- raspunde de existenta la orice transport a documentelor de insotire marfa (aviz/ factura/ proces verbal de predare-primire/ documente anexe facturilor, primite de la client) si obligatoriu a scrisorilor de transport concordate exact cu marfa;
- urmareste respectarea graficului de transport si a modului de livrare a marfurilor catre clientii finali, solicitand aprobare sefului de zone pentru eventuale suplimentari;
- rezolva eventualele reclamatii si respecta solicitarile clientilor, comunicand imediat sefului direct situatiile pentru care nu gaseste rezolvare rapida si ieftina;
- raporteaza zilnic despre efectuarea livrarilor, semnaland eventualele nerespectari ale graficului de transport;
- prezinta la sfarsitul fiecarei zile sefului direct livrarile neefectuate precum si lista cu observatiile de livrare primite de la soferi;
- informeaza telefonic agentii de livrare despre comenzile de ridicare marfa furnizand toate informatiile necesare: locatii de ridicare, cantitati, incasari, dispozitii de livrare.

CERINTE

- studii medii/superioare;
- experienta profesionala pe un post similar (firme de transport/distributie/case de expeditie) - minim 6 luni;
- buna cunoastere a traseelor uzuale in tara si in Bucuresti;
- cunoastere date tehnice camioane (tonaj, capacitate de incarcare)- avantaj;
- cunoasterea legislatiei din domeniu - avantaj;
- cunostinte operare PC (Word, Excel) - nivel avansat;
- dinamism, atentie distributiva, memorie, lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitati promovare si dezvoltare a carierei intr-o firma profesionista.

TCE Logistica, membru RTC Group, este o companie nationala ce ofera de servicii de distributie si curierat rapid.
TCE Logistica s-a nascut din necesitatea Grupului RTC de a fi mereu aproape de clientii sai. Prin intermediul departamentelor de Curierat si Cargo, TCE pune la dispozitia clientilor sai serviciul de distribuire a documentelor, a pliantelor si a marfurilor, in conditii de maxima siguranta si pe intregul teritoriu al Romaniei.

Candidatii interesati de acest post pot aplica (mentionati postul) si pe fax: 0269.220.083 sau email: stefana.labusca@hrconsultanta.ro