Dispecer/expeditor transporturi, Birou Cluj

Dacoda

Job expirat

RESPONSABILITATI

Expeditorul tranzacteaza telefonic si pe internet transporturi de marfa in trafic intern si international, plecind de la cererea de transport formulata de client si incercind sa gaseasca pentru aceasta o solutie de transport.

CERINTE

- utilizare uzuala PC
- cunostinte minime obligatorii de geografie
- cunostinte minime obligatorii despre administratia romaneasca;
- cunostinte minime obligatorii administrative despre tarile europene;
- cunostinte privind modul de operare al documentelor cerute de vama in transportul international;
- cunostinte minime obligatorii despre raspunderi si asigurari;
- rezistenta la stres;
- bun negociator;
- atentie distributiva;
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala: preferabil engleza, germana, italiana sau franceza;
- capacitate si dorinta de a asimila notiuni tehnice legate de transportul rutier.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonusuri corelate cu performantele realizate;
- tichete de masa
- posibilitatea construirii unei cariere de succes in cadrul unei firme recunoscute pe piata romaneasca a transporturilor pentru profesionalismul sau.

Creata in 1993, DACODA este o companie de expeditii si transport rutier de marfa, cu capital 100% romanesc. DACODA realizeaza transporturi de marfa pe teritoriul Romaniei, precum si transport international de marfa din/spre Europa.

Compania noastra este membru al Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania, al Uniunii Nationale a Transportatorilor Rutieri din Romania si al Camerelor de Comert Bucuresti, Cluj si Timis.

De asemenea, prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a expeditorilor.

In 2005 Dacoda a obtinut certificarea Sistemului de Management al Calitatii conform ISO 9001:2000.