Director vanzari

CHORUS M&D SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aloca clientii in ruta si rentabilizeaza zonele de lucru ale inginerilor.
Prezinta catre ingineri, in mod explicit: oferta de produse, discount-urile practicate si tehnicile de vanzare.
Dezvolta impreuna cu echipa de ingineri portofoliul de clienti
Mentine relatia cu clientii pe parcursul derularii proiectelor in zona desemnata.
Participa la negocierea contractelor cu clientii si aplica strategiile de vanzare pentru atingerea obiectivelor propuse.
Actualizeaza permanent informatiile despre piata si concurenta.
Alte atributii conform fisei post.

CERINTE

Absolvent studii superioare profil electric.
Specializari: Electrotehnica, Inginerie Electrica, Energetica, Instalatii Electrice, Constructii electrotehnice.
Abilitati de lider, negociere, comunicare, atent la detalii.
Spirit antreprenorial, orientat catre client.
Permis auto de minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Masina si telefon de serviciu.
Mediu de lucru motivant, competitiv.
Oportunitate de dezvoltare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie nationala de distributie.
www.chorus.ro