DIRECTOR RESURSE UMANE

PRODVINALCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Formularea si implementarea politicii de resurse umane la nivel de companie;
- Planificarea necesarului de personal, recrutarea si selectia angajatilor, integrarea noilor angajati in companie;
- Elaborarea si monitorizarea programelor de training si dezvoltare a personalului;
- Implementarea procesului de Management al Performantei in toate departamentele companiei;
- Formularea si implementarea politii companiei privitoare la salarizare, compensatii si beneficiile salariatilor;
- Relationarea cu sindicatele si cu institutiile abilitate;
- Monitorizarea atitudinii companiei, a climatului si a culturii organizationale

CERINTE

- studii superioare;
- specializari in Managementul Resurselor Umane;
- experienta minima de 1 an in companii multinationale si de minim 2 ani pe pozitii manageriale;
- cunostinte de limba engleza- peste nivel mediu;
- excelente abilitati de comunicare si interelationare

PRODVINALCO Cluj este unul din principalii producatori de bauturi alcoolice din România, având o traditie de peste 70 de ani. Compania a fost fondata în anul 1932.Compania detine pozitia a treia în topul firmelor producatoare de alcool si este liderul pietei de distilate naturale din România.

Coordonatele majore ale misiunii companiei PRODVINALCO Cluj constau în consolidarea pozitiei de producator national de bauturi alcoolice, îmbunatatirea permanenta a calitatii produselor noastre si a tehnologiilor utilizate, concomitent cu crearea de noi produse adaptate cerintelor dinamice ale pietei. Totodata, o preocupare majora vizeaza promovarea la export a produselor noastre. Compania este dedicata clientilor si îsi canalizeaza întreaga capacitate inovatoare, toate resursele interne pentru a raspunde cerintelor acestora. De asemenea, în realizarea obiectivelor de afaceri angajatii nostri sunt un capital de pret.
Cifra de afaceri pe anul 2006 a fost de 23 mil. Eur (inclusiv acciza)

Principale branduri sunt : Iancu, R26, V33, Senator, Klausenburg, Vampire, Vlad