Director Punct de Lucru Cluj

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile din cadrul punctului de lucru (managementul
depozitului, a retelei de distributie si a activitatii financiare);
- Are in subordine intregul personal al punctului de lucru (gestionar,
contabil, soferi ,livratori, manipulanti,facturiste,agenti de vanzari);
- Gestioneaza toate resursele de care dispune punctul de lucru (personal,
mijloace logistice, parc auto);
- Organizeaza distributia: stabileste zilnic incarcatura si traseele
agentilor livratori, urmareste distributia;
- Face analiza situatiilor de livrare, a receptiei si a stocurilor de marfa;
- Urmareste respectarea procedurilor privind intocmirea documentelor care
insotesc transporturile de marfa;
- Coordoneaza activitatea biroului de facturare si incasare a platilor;
- Participa la activitatile de inventariere efectuate in depozit;
- Coordoneaza programul de vizite la clienti, procesul de ofertare si
contractare
- Coordoneaza, urmareste si raspunde de incasarea in termen a creantelor

CERINTE

- Experienta pe un post similar, in domeniul vanzarilor, in logistica sau in
managementul depozitelor reprezinta puncte forte privind ocuparea acestui
post de munca;
- Studii superioare finalizate;
- Excelente abilitati de operare PC (Office - Word, Excel);
- Aptitudini manageriale, experienta relevanta in conducerea unei echipe;
- Aptitudini organizatorice si de planificare;
- Cunostinte modalitati de plata, gestiune bunuri, bugete;
- Cunostinte in managementul depozitelor;
- Responsabilitate si determinare in obtinerea de rezultate.