DIRECTOR NATIONAL VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea retelei de clienti existenti
Identificarea de distribuitori , revanzatori la nivelul intregii tari , pentru produse Jacobs

CERINTE

Identifica potentialii clienti ;
Negociaza si incheie contractele de vanzari cu clientii importanti;
Urmareste derularea contractelor de vanzari in conditii optime, si intervine personal in cazul incalcarii intelegerilor contractuale sau in cazul in care problemele nu pot fi rezolvate de managerii din subordine;
Viziteaza clientii periodic in scopul mentinerii bunei relatii cu acestia precum si ori de cate ori apar probleme deosebite;
Elaboreaza strategia de vanzari
Stabileste target-urile anuale si lunare de vanzari
Organizeaza si verifica sistemul de raportare si control in cadrul departamentelor de vanzari

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu si telefon (constituie avantaj auto persosal in perioada de proba)
- salarizare motivanta + comisioane lunare;
- bonusuri pentru realizari exceptionale + premii trimestriale.
- decont pentru carburant + uzura masina personala (in perioada de proba)