Director Magazin - Cluj-Napoca

bauMax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabilitate în ceea ce prive¿te atingerea indicatorilor de plan: profitabilitate, costuri de personal, planul de încas¿ri, inventarul, etc.
- Conducerea, organizarea si planificarea activitatii magazinului;
- Coordonarea si dezvoltarea unei echipe de 120 de angajati;
- Recrutarea, ¿colarizarea ¿i coordonarea activit¿¿ii personalului magazinului;
- Planificarea ¿i distribuirea activit¿¿ilor din cadrul magazinului;
- Reprezentarea companiei în fa¿a autorit¿¿ilor locale în care î¿i are sediul magazinul;
- Întocmirea de rapoarte lunare pentru managementul companiei;
- Men¿inerea unei leg¿turi permanente cu sediul central;
- Supravegherea permanent¿ a competitorilor;
- Optimizarea stocului de marf¿ pentru atingerea planului de vanz¿ri;
- Supervizarea comenzilor de marf¿;
- Eficientizarea fluxului de marf¿ din cadrul magazinului;
- Disponibilitatea m¿rfii în cadrul magazinului;
- Responsabilitate în ceea ce prive¿te între¿inerea în bun¿ stare a magazinului, precum ¿i a dot¿rilor acestuia;
- Men¿inerea ordinii ¿i cur¿¿eniei în cadrul magazinului.

CERINTE

- Studii superioare;
- Gândire comercial¿;
- Cuno¿tin¿e de limba englez¿ nivel avansat
- Limba german¿ (nivel mediu) constituie un avantaj;
- Cuno¿tinte avansate de operare MS Office;
- Experien¿¿ în vânz¿ri, comer¿ sau servicii ;
- Disponibilitate de deplasare ¿i relocare;
- Foarte bune abilit¿¿i de coordonare;
- Capacitate de organizare, planificare ¿i control;
- Capacitate de concentrare în respectarea termenelor limit¿ impuse;
- Spirit de ini¿iativ¿, dorin¿¿ de perfec¿ionare continu¿;
- Spirit de echip¿;

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati multilaterale intr-un mediu cultivat si cu posibilitati de dezvoltare in cadrul unei firme in continua expansiune

Companie austriac¿ de familie intr-o continua expansiune de 15 ani în Europa Central¿ ¿i de Est, bauMax este lider in industria companiilor |Do-it-yourself|. Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata ¿i de a ajuta clien¿ii la executarea proiectelor lor de construc¿ii ¿i bricolaj. Cu 122 filiale în 6 ¿¿ri din Europa Central¿ ¿i de Est bauMax se num¿r¿ printre primele 15 lan¿uri europene de bricolaj. bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.