Director Financiar

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce departamentul financiar contabil
- Intocmeste rapoarte lunare si trimestriale (atat financiare cat si narative) pentru finantatorii FRCCF, membrii comitetului de management, Consiliul director al FRCCF
- Coordoneaza conceperea si administrarea bugetului organizatiei
- Asigura implementarea si intelegerea corecta a regulilor si procedurilor financiare
- Revede periodic regulile si procedurile financiare pe care le actualizeaza in functie de schimbarile din legislatia financiara

CERINTE

- studii superioare in domeniu financiar contabil
- experienta in domeniu de cel putin 5 ani
- experienta in bugetare organizationala, inclusiv in raportare financiara
- cunostinte de operare Excel
- cunoastere foarte buna a limbii engleze
- capacitatea de a lucra fara supraveghere directa

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut
- Standarde profesionale inalte
- Posibilitate de dezvoltare profesionala

Fundatia Romtnt pentru Copii, Comunitate si Familie este organizatie neguvernamentalt activa in domeniul protectiei copilului, cu o experienta in domeniu de peste 10 ani.