director executiv - Habitat pentru Umanitate Cluj

Habitat for Humanity Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul Executiv este responsabil pentru administrarea ¿i managementul general al Habitat pentru Umanitate Cluj ¿n conformitate cu direc¿ia ¿i obiectivele stabilite de c¿tre Consiliul Director al filialei.

Responsabilit¿¿i de baz¿
- Conduce procesul de planificare anual¿
- Gestioneaz¿ bugetul, finan¿ele ¿i aspectele legale ale organiza¿iei
- Supervizeaz¿ angaja¿ii cheie prin ¿ndrumare, motivare ¿i sprijin total
- Este purt¿torul de cuv¿nt al organiza¿iei
- Lucreaz¿ ¿ndeaproape cu ¿i sprijin¿ Consiliul Director ¿i Comitetele Consiliului Director
- Contribuie la str¿ngerea resurselor necesare ¿ndeplinirii ¿elurilor organiza¿iei
- Recomand¿ politici ¿i direc¿ii Consiliului Director ¿i asigur¿ implementarea politicilor adoptate

CERINTE

Cerin¿e
- Cel pu¿in 2 ani experien¿¿ ¿n management / administra¿ie organiza¿ional¿ ¿i conducere
- Abilitatea de a lucra eficient cu consilii directoare ¿i cu comitete formate din voluntari
- Abilitatea de a conduce ¿i motiva oamenii
- Abilitatea de a planifica, monitoriza ¿i evalua bugete
- Abilitatea de a organiza, planifica ¿i implementa activit¿¿i adecvate pentru a promova ¿elurile organiza¿iei
- Abilitatea de a vorbi ¿n public ¿i de a comunica mesajul organiza¿iei
- Deprinderi excelente de comunicare ¿n rela¿ia cu persoane din mediul de afaceri, cu comunit¿¿i religioase, politice ¿i comunit¿¿i formate din persoane cu venituri mici
- Cuno¿tin¿e Computer (Microsoft Office)
- Cuno¿tin¿e bune de limb¿ englez¿ (obligatoriu)
- carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

se vor discuta in cadrul interviului

Habitat for Humanity is one of the largest international non profit organizations that builds and renovates simple, decent, affordable homes in partnership with families in need of shelter. We base our work upon the christian principles of our society.