DIRECTOR EXECUTIV

Habitat pentru Umanitate Cluj

Job expirat

RESPONSABILITATI

Definirea postului
Directorul Executiv este responsabil pentru administrarea si managementul general al Habitat pentru Umanitate Cluj in conformitate cu directia si obiectivele stabilite de catre Consiliul Director al filialei.
Responsabilitati de baza
• Conduce procesul de planificare anuala
• Gestioneaza bugetul, finantele si aspectele legale ale organizatiei
• Supervizeaza angajatii cheie prin indrumare, motivare si sprijin total
• Este purtatorul de cuvant al organizatiei
• Lucreaza indeaproape cu si sprijina Consiliul Director si Comitetele Consiliului Director
• Contribuie la strangerea resurselor necesare indeplinirii telurilor organizatiei
• Recomanda politici si directii Consiliului Director si asigura implementarea politicilor adoptate

CERINTE

Cerinte
• Cel putin 2 ani experienta in management / administratie organizationala si conducere
• Abilitatea de a lucra eficient cu consilii directoare si cu comitete formate din voluntari
• Abilitatea de a conduce si motiva oamenii
• Abilitatea de a planifica, monitoriza si evalua bugete
• Abilitatea de a organiza, planifica si implementa activitati adecvate pentru a promova telurile organizatiei
• Abilitatea de a vorbi in public si de a comunica mesajul organizatiei
• Deprinderi excelente de comunicare in relatia cu persoane din mediul de afaceri, cu comunitati religioase, politice si comunitati formate din persoane cu venituri mici
• Cunostinte Computer (Microsoft Office)
• Cunostinte bune de limba engleza (obligatoriu)
• carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate trebuie sa trimita o scrisoare de intentie si CV pana la data de 20.09 la adresa:
str. Racovita nr. 3/2, Cluj-Napoca 400540 Cluj
Email: info@habitatcluj.ro
Fax: 0264 42 53 53

HABITAT FOR HUMANITY este o organizatie umanitara, crestin-ecumenica, non-profit ce construieste si renoveaza locuinte simple, decente si accesibile ca pret in parteneriat cu familiile in nevoie de locuinte. Detalii pe www.habitatcluj.ro si www.habitat.ro