Director Comercial

EnergoBit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini:
¿ organizeaza si coordoneaza activitatea Compartimentelor comerciale
¿ elaboreaza impreuna cu managementul companiei strategia de marketing si vanzari;
¿ elaboreaza proceduri de lucru eficiente pentru compartimentele aflate in subordine;
¿ instruieste si coordoneaza personalul astfel incat sa se realizeze obiectivele stabilite;
¿ analizeaza vanzarile, realizeaza follow-up-ul si propune masuri de crestere a acestora;
¿ identifica problemele care afecteaza sau ar putea afecta buna desfasurare a activitatii comerciale si intervine operativ pentru rezolvarea acestora;
¿ elaboreaza bugetul Departamentului Comercial, monitorizeaza costurile, incadrarea in buget si propune masuri de corectare
¿ dezvolta portofoliul de clienti;
¿ analizeaza piata specifica si identifica directii de dezvoltare

CERINTE

Cerinţe minime:
¿ Studii superioare profil electric
¿ Avantaj ¿ studii în marketing
¿ Experienţă necesară în profesie ¿ 5 ani
¿ Experienţă 3 ani în domeniul comercial, pe ramură de activitate asemănătoare
¿ O limbă de circulaţie internaţională ¿ nivel mediu/avansat
¿ Cunoştinţe operare calculator: Office, Project Manager
¿ Permis de conducere categoria B
Aptitudini necesare
¿ excelente abilitati manageriale
¿ capacitate de analiza si sinteza
¿ capacitate de adaptare rapida la conditii dinamice
¿ experienta in negociere
¿ rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant ¿ contract de management
posibilitatea de integrare într-un mediu tânăr, dinamic şi competitiv

EnergoBit s-a impus in topul serviciilor energetice oferind echipamente electrice de inalta calitate pentru toate segmentele, respectiv pentru inalta, medie si joasa tensiune. Unul dintre succesele in materie de productie il reprezinta postul de transformare in anvelopa de beton ROBUST, o prezenta devenita constanta pe piata romaneasca. Rezultat al parteneriatului de lunga durata cu producatori de talie mondiala, Energobit isi dezvolta activitatea de productie asambland astazi contoare electrice sub licenta Actaris, celule electrice de medie tensiune sub licenta Schneider Electric. Domeniul productiei proprii mai cuprinde tablouri electrice de distributie si automatizare, baterii de compensare a energiei reactive, respectiv seturi de mansoane electrice.

In domeniul comercializarii, printre partenerii cei mai importanti ai firmei EnergoBit se afla nume prestigioase, cum ar fi Actaris Industries, Schneider Electric, 3M, Furukawa, Power Measurement sau Schweitzer Engineering Laboratories.
Pentru mai multe detalii, consultati www.energobit.com