Designer / consultant vanzari

casaitalia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- identificarea nevoii clientului si gasirea solutiilor de mobilare corespunzatoare planului casei/apartamentului realizat in urma masuratorii/releveului;
- consilierea clientilor cu privire la designul, calitatea si pretul produselor;
- intocmirea ofertei de pret conform proiectului de amenajare;
- urmarirea si realizarea actiunilor cu privire la negociere, semnare si finalizare in cele mai bune conditii a contractelor de vanzare intocmite cu clientii casaitalia;
- acordarea asistentei clientilor dupa finalizarea contactului
- pregatire de specialitate (inclusiv la furnizori in Italia);
- posibilitati de promovare;
- mediu de lucru placut.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare (facultate de arhitectura/design);
- curs de formare profesionala in vanzari
- Cunostinte la nivel avansat de: 3D Studio Max - Vray, sketchup, Adobe Photoshop/ Illustrator/ InDesign
Microsoft Office
- bune abilitati de comunicare
- Minim doua limbi straine (de preferat italiana si engleza);

BENEFICII OFERITE

- salariu corespunzator performantelor (salariul fix ,bonuri de masa+ comision);

CASA ITALIA este un brand infiintat in anul 1992, 100% italian, cu obiectivul de a reprezenta cele mai renumite marci si creatori/designeri mobilier made in Italy pe piata din Europa de sud-est. In prezentCASA ITALIA din Romania are shworoom-uri in Bucuresti, Constanta, Timisoara, Cluj - Napoca, Baia Mare si Oradea situate in fiecare dintre acestea in zonele cele mai centrale. Echipa CASA ITALIA are experienta a 16 ani in sfera amenajarilor interioare incluzand totalitatea serviciilor necesare clientlor ei respectiv masuratori/relevee, proiectare si consiliere. Colaborarea cu Studio-uri de arhitectura/interior design din Italia, a atras foarte mult atentia clientilor nostril. Dorind sa fim mereu la inaltime asteptarilor celor mai exigente, cautam continuu noi colaboratori ce vor beneficia de cea mai buna pregatire atat in tara cat si in Italia, direct la furnizorii nostri.