Demand planner - London Demand Planning Department and Supply Chain

TERAPIA RANBAXY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Operate as a SAP super-user for Europe
- Take a leading role in the further development and roll-out of APO in Europe
- Plan distribution requirements using Visual Basic and APO tools.
- Organize key archives of sales history, KPIs, stocks, Goods in Transit, NDRs (Net Demand Requirements), Commits
- Generate and control inventory check sheets
- Analyze and monitor stocking norms and lead times
- KPI performance analysis: i.e. an analysis of Forecast Vs Sales, Delivery time Vs Expected Delivery Time
- Prepare and participate in Sales & Operations Planning conference

CERINTE

- University degree (Economics, Pharmacy, Chemistry)
- Relevant experience in a similar position
- Advanced level operating skills of Microsoft excel
- Programming skills in Visual Basic

Advantage:
- Accomplished SAP user
- Experience of APO(Advanced Planning Optimizer)
- Very good communication skills in English

BENEFICII OFERITE

Our company offers excellent possibilities of career development, high quality training programs and a good compensation package.

Înfiin¿at¿ in 1921, Terapia reprezint¿ o garan¿ie a calit¿¿ii prin traditie, un nume de marc¿ care a înregistrat constant cre¿teri ¿i profitabilitate.
În prezent de¿ine o retea de distributie care constituie cea mai mare for¿¿ de vânz¿ri din pia¿a farmaceutic¿, un excelent departament de cercetare ¿i dezvoltare, un modern centru de bioechivalen¿¿, importante centre de productie conform regulilor de bun¿ practic¿ de fabrica¿ie în Cluj-Napoca ¿i Bucure¿ti. Însumând 350 de persoane în departamentul comercial ¿i peste 1250 de angaja¿i în total, Terapia reprezint¿ cea mai mare achizi¿ie Ranbaxy de pân¿ acum.
Ranbaxy Laboratories Limited este o companie multina¿ionala farmaceutic¿ integrat¿ axat¿ pe cercetare. Compania are sediul central in India si este clasat¿ în topul primelor 10 companii produc¿toare de produse farmaceutice generice, fiind prezent¿ în 23 dintre cele 25 de state ale lumii, reprezentative ca pie¿e in domeniul farmaceutic.
Ranbaxy are sedii in 49 de ¿¿ri si 11 centre de produc¿ie, îndreptându-se rapid c¿tre o pozi¿ie de top in lume, bazându-i succesul pe o pozi¿ionare solid¿ în pie¿e consacrate în domeniu sau dimpotriv¿ aflate in prezent in dezvoltare.
În iunie 2006, Ranbaxy Laboratories Limited a preluat pachetul majoritar de ac¿iuni al TERAPIA - astfel am devenit
Cea mai mare companie produc¿toare de produse farmaceutice generice din România
Dore¿ti s¿-¿i construie¿ti o carier¿ într-o companie unde g¿se¿ti mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta ¿i unde po¿i întâlni toate ingredientele care sunt importante pentru tine ca s¿ fii mul¿umit ¿i împlinit pe plan profesional?
Alege PROVOCAREA, al¿tur¿-te echipei TERAPIA RANBAXY, iar noi te asigur¿m de suportul nostru continuu pentru dezvoltarea ta ulterior¿!