Customer sales representative - Car rental agent

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea clientilor potentiali din zona Cluj-Napoca, prin intermediul mijloacelor de telecomunicatii, posta, sau prin vizite directe, dupa caz
- vanzarea serviciilor de inchirieri auto provenite din sistemul national sau international de rezervari, sau a celor realizate direct pe plan local
- eliberarea documentelor specifice inchirierilor auto, eliberare de facturi catre clienti, efectuare rezervari in tara sau in strainatate, incasare clienti, urmarirea platilor, relatia cu Dept. Financiar ¿ Contabil, cu Biroul Rezervari
- relatia cu furnizorii de servicii in domeniul auto (service-uri autorizate, societati autorizate de asigurari auto, spalatorii auto, etc)
- mentinerea relatiilor cu clientii
- stabilirea de relatii comerciale cu diferiti clienti persoane juridice sau fizice
- realizarea documentelor interne conform procedurilor specifice

CERINTE

- studii superioare
- experienta in domeniul vanzarilor/relatii cu clientii reprezinta avantaj
- cunostinte excelente de operare PC
- cunostinte excelente de limba engleza
- alte limbi straine reprezinta avantaj
- permis de conducere cat. B, cu experienta min. 1 an
- loialitate, seriozitate
- fire comunicativa si sociabila, orientata spre client.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitati de training
- posibilitati de avansare si dezvoltare profesionala
- logistica aferenta postului

Firma de consultanta in afaceri si resurse umane din Cluj-Napoca asista companie specializată în inchirieri autovehicule, liderul mondial in domeniu, in selectia pentru postul de CUSTOMER SALES REPRESENTATIVE.