Credit Controller

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿Intocmeste periodic rapoarte privind situatia clientilor pentru top-management, middle-management, agenti
¿Urmareste debitele, depasirile de limite de credit, vinzarile peste blocare
¿Verifica soldurile, realizeaza inventarierea anuala a clientilor si lucreaza cu auditorii pentru obtinerea confirmarilor de sold de la clienti
¿Realizeaza punctaje cu clientii(la cerere sau in caz de neconcordanta sold)
¿Urmareste incasarile
¿Mentine legatura cu clientii
¿Mentinerea relatiei cu clientii debitori si evidenta cererilor de deblocare;
¿Gestionarea bazei de date de instrumente de plata.
¿Intocmeste si prezinta directorului economic instiintarile de plata si somatiile
¿Tine legatura, sub supravegherea directorului economic, cu avocatii si firmele recuperatoare pentru litiigile ivite

CERINTE

oStudii superioare economice
oMinim 2 ani experienta pe un post similar
oExperienta in intocmire dosare analiza acordare limite de credit
oAbilitati foarte bune de comunicare
oComputer skills
oLimba engleza nivel avansat
oPermis conducere

BENEFICII OFERITE

Foarte atractiva