Coordonator vanzari

AGORA Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agora Consulting asist¿ companie specializat¿ ¿n comer¿ul cu materiale de construc¿ii pentru finisaje interioare ¿i exterioare, ce are ca pia¿¿ principal¿ de desfacere Rom¿nia.
Compania de¿ine propria re¿ea de magazine ¿i depozite ¿i propune solu¿ii tehnice de ultim¿ or¿, ¿n acord cu tendin¿ele pe plan european.

Responsabilitati:
- Asigura formarea si evaluarea echipei de vanzari
- Distribuie targeturile de vanzari
- Stabileste strategiile de vanzare si urmareste efectuarea/ respectarea bugetului alocat
- Urmareste atingerea de catre echipa sa a obiectivelor de vanzare trasate de managerii companiei
- Se ocupa de vanzarile catre clientii dintr-o zona mai vasta care ii este alocata
- Prospecteaza si atrage noi clienti
- Intocmeste o baza de date cu potentialii noi clienti
- Analizeaza cerintele potentialilor clienti
- Pregateste ofertele comerciale
- Pregateste prezentarile necesare pentru serviciile firmei

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Studii superioare
- Cunoasterea pachetului Office: Word, Excell, Internet Explorer
- Permis de conducere categoria B
- Experienta in coordonarea unei echipe de agenti de vanzari

Cautam o persoana dinamica, responsabila, cu bune abilitati de relationare interpersonala, capabila sa lucreze foarte bine in echipa.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- Pachet salarial motivant
- Telefon mobil
- Laptop
- Maaina de servici

Companie de consultanta resurse umane&management. Echipa AGORA este formata din experti cu o viziune dinamica si inovativa asupra pietei locale de consultanta in resurse umane.

Consideram ca o afacere de succes se construieste pe cunoasterea acurata si respectarea cerintelor clientilor.

Domeniile noastre de excelenta sunt constructiile de sisteme organizationale interne bazate pe eficientizarea strategiilor de resurse umane si marketing si sistemele integrate de resurse umane.