Coordonator Productie

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Identifica materialele pe care se va realiza print-ul in functie de solicitarile clientului si de caracteristicile lucrarii impreuna cu colegii din echipa;
- Verifica stocul de materiale si comunicarea stocului necesar pentru lucrari;
- Intocmeste comenzile catre furnizori pentru aprovizionarea cu materialele necesare derularii procesului de productie;
- Se asigura ca materialele aprovizionate ajung la timp astfel incat procesul de productie sa nu fie afectat;
- Contacteaza si tine legatura cu furnizorii de servicii pentru lucrarile care presupun servicii de montaj si se asigura ca acestea au fost realizate corespunzator si in termen;
- Introduce comenzile primite de la clienti in sistem;
- Se asigura ca fisele de productie sunt intocmite corect ;
- Se asigura de optimizarea corespunzatoare a fisierelor de print pe materialele de print;
- Se asigura de optimizarea continua a profilelor de culoare;
- Se asigura ca finisajele produselor corespund din punct de vedere calitativ;
- Se asigura ca produsele finite sunt livrate la timp, conform termenelor negociate cu clientii;
- Stabileste ordinea de executie a comenzilor si prioritizarea acestora, stabileste termenee de livrare;
- Verifica pierderile de materiale pe fiecare lucrare executata;
- Se asigura ca se respecta cu strictete instructiunile de utilizare ale echipamentelor pentru print si a tuturor celorlalte utilaje, aparate, dispozitive din dotare si mentenanta lor o data la 14 zile conform manualelor de instructiuni ale echipamentelor;
- Respecta procedurile de lucru, instructiunile de lucru, planul de operatii, precum si a orice alt tip de documentatie primita in vederea realizarii intocmai si la timp a sarcinii de munca stabilite;
- Se preocupa permanent pentru imbunatatirea pregatirii sale profesionale si participarea la cursurile de perfectionare organizate in cadrul societatii;
- Organizeaza sedinte zilnice/saptamanale/lunare cu personalul din subordine;
- Indruma personalul din departamentul de productie pentru executarea sarcinilor din cadrul departamentului;
- Coordoneaza si asigura desfasurarea in bune conditii a procesului de productie;
- Stabileste operatiunile de productie din cadrul departamentului si ordinea in care acestea se executa;
- Sa fie permanent la curent cu tehnologiile noi;
- Sa mentina legatura permanenta cu clientii firmei pe care ii deserveste printr-o comunicare eficienta;
- Sa stabileasca impreuna cu clientii care sunt solicitarilor acestora;
- Raspunde de asigurarea indeplinirii cerintelor clientilor si de satisfactia acestora;
- Raspunde de respectarea termenelor limita si indeplinirea sarcinilor;
- Raspunde de stocul de materiale necesar derularii procesului de productie
- Intocmirea de documente si documentatii necesare bunei desfasurari a activitatii in domeniul sau
- Asumarea de sarcini administrative;
- Raspunde de preluarea materialelor comandate la diversi furnizori si verificarea comenzilor cu materialele livrate faptic;
- Raspunde de respectarea si aplicarea legislatiei specifice domeniului sau de activitate;
- Raspunde de respectarea prevederilor Regulamentului intern si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau;
- Asigura indeplinirea calitativa, cantitativa si la termenul stabilit a planului de productie ;
- Urmareste utilizarea eficienta a mijloacelor de productie si a timpului de lucru;
- Stabileste necesarul de materiale pentru realizarea comenzilor astfel incat sa se asigure continuitatea
- Comanda necesarul de materiale furnizorilor si se asigura ca acestea ajung la termenul stabilit si in conditiile stabilite
- Propune solutii de imbunatatire a calitatii produselor
- Asigura respectarea ordinii si disciplinei in activitatea de productie
- Respecta prevederile Regulamentului intern si a procedurilor de lucru

CERINTE

- Studii superioare, preferabil tehnice
- Experienta in publicitate: minim 2 ani, orice experienta pe un post asemanator constituie un avantaj
- Abilitati bune de coordonare a personalului si planificare a activitatii
- Cunostinte tehnologii de grafica: Illustrator, Photoshop
- Cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului şi a internetului
- Abilitati analitice, abordare organizata si proactiva
- Abilitati sa comunicare si transmitere a informatiei in mod corect, abilitati de lucru in echipa
- Pasiune pentru domeniul publicitatii
- Aptitudine generala de invatare
- Pregatire de materiale si rapoarte.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg