COORDONATOR JUDETEAN PROGRAME, Biroul Judetean Cluj, COD: DDS-CPROG

AGENTIA DE DEZVOLTARE REGIONALA NORD-VEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la elaborarea strategiilor si a Planului de Dezvoltare Regionala
- Promoveaza programele de dezvoltare regionala in relatia cu potentialii investitori, autoritati si institutii publice, inclusiv prin mijloace media
- Completeaza si aduce la zi bazele de date cu potentialii investitori, autoritati si nevoile lor de dezvoltare , solutii la nevoile lor, etc
- Asigura suportul tehnic in relatia cu beneficiarii programelor de finantare,
- Sprijina activitatile specifice pentru implementarea POR.

CERINTE

- studii superioare tehnice, economice, juridice si / sau juridice,
- cunostinte in domeniul achizitiilor publice;
- experienta in managementul proiectelor;
- experienta in domeniul cercetarii poate constitui un avantaj;
- abilitati manageriale;
- capital relational bogat si buna cunoastere a mediului economic, de afaceri la nivel judetean
- flexibilitate si capacitate de inovare;
- orientare catre performanta;
- excelenta cunoastere a limbii engleze;
- cunostinte avansate de utilizare PC.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea dezvoltarii personale si a dezvoltarii carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura intre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveazs Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor.