Coordonator Interventii Exterioare - Depanaj (service utilaje si echipamente industriale)

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizeaza si coordoneaza tehnic si administrativ activitatea echipei de depanaj - interventii exterioare: mecanici, corespondenti service, corespondent garantie
- Planifica interventiile service exterioare atelierului, desemnand misiunile depanatorilor dintr-un sector geografic definit
- Gestioneaza conditiile tehnice si financiare ale interventiei service: cotatii; oferta pret, facturare si urmarire plata
- Asigura disponibilitate resurselor umane si materiale necesare interventiei (personal, piese de schimb etc.)
- Supervizeaza calitatea interventiilor service: promptitudine, respectare programari de mentenanta, reducere costuri, aplicare reguli de functionare (angajamente contractuale, facturare, securitatea muncii etc.)
- Contribuie la buna desfasurare a interventiilor tehnice dificile

CERINTE

-Studii superioare tehnice – profil mecanic sau electric; bune cunostinte tehnice generale
- Experienta de minim 3 ani in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole, al autovehiculelor sau in domenii conexe
- Experienta in urmatoarele activitati: service, mecanizare, intocmire/ ofertare devize de lucrari, facturare clienti, receptie, corespondenta clienti; lucrul cu documentatia tehnica
- Cunostinte operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor)
- Buna cunostere a limbii engleze
- De preferinta, domiciliul in Cluj-Napoca sau in imprejurimile acestei localitati

Profilul candidatului ideal:
Abilitati de comunicare si relationare; spirit comercial si de echipa; atitudine puternic pro-activa
Capacitate organizatorica; rigurozitate; adaptabilitate
Seriozitate si corectitudine profesionala

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv si resursele materiale necesare asumarii responsabilitatilor postului
- Sansa de dezvoltare profesionala si intelectuala, prin participarea la stagii de formare profesionala
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu international si competitional, intr-o companie de prestigiu, aflata in plina dezvoltare

Postul este localizat la sediul noastru din loc. Cluj-Napoca, jud. Cluj.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR Romania, societate cu capital francez creata in 1991, cu sediul in Mogosoaia - Ilfov, parte a grupului centenar Monnoyeur.
Avem onoarea de a fi unic distribuitor CATERPILLAR in Romania.
Comercializam si oferim servicii post-vanzare pentru: utilaje constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente mine si cariere; compresoare.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Pitesti si Craiova.