CONTABIL SENIOR - CLUJ

SC EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice:
Inregistrarea in contabilitate a urmatoarelor opratiuni:
- plati si incasari prin casa in lei si in valuta;
- deconturi de cheltuieli;
- facturi de furnizori;
- facturi de clienti;
- orice alte documente justificative;
Participa la inventarierea patrimoniului societatii in conformitate cu deciziile sefilor ierarhici si efectueaza valorificarea inventarierii;
Tine evidenta debitorilor si creditorilor societatii;
Verifica evidenta operativa a facturilor in programul de gestiune-service;
Intocmeste compensarile cu tertii conform legislatiei in vigoare;
Verifica soldurile contabile la sfarsitul fiecarei luni;
Intocmeste punctaje anuale cu furnizorii si clientii – confirmari de sold;
Tine evidenta documentelor cu regim special;
Indeplineste alte sarcini de serviciu primite de la sefii ierarhici.

CERINTE

Studii economice superioare;
Cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunoastinte temeinice de legislatie din domeniu financiar-fiscal si contabil;
Cunostinte de contabilitate financiara si de gestiune;
Cunostinte de operare pe calculator;
Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
Capacitate de organizare;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?

Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?

EURIAL INVEST va ofera oportunitatea angajarii si sansa de a dobandi noi abilitati si cunostinte.

Va oferim acces la evolutie profesionala, oportunitatea de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.

Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!