Contabil Sef- Cluj-Napoca

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alatura-te pe postul de Contabil Sef clientului nostru, una dintre cele mai importante companii producatoare in domeniul alimentar, si fii pregatit(a) pentru implicarea intr-o varietate de sarcini interesante si provocatoare!

Responsabilitati:
- organizarea, indrumarea si controlul desfasurarii in mod eficient a activitatii departamentului contabil;
- organizarea contabilitatii operatiunilor de capital, a imobilizarilor, a stocurilor, a tertilor, a trezoreriei, a cheltuielilor, a veniturilor si rezultatelor, a angajamentelor si contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- organizarea controlului financiar preventiv;
- raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative;
- participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
- asigurarea indeplinirii la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- supervizarea implementarii procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic;
- supravegherea reconcilierii si inchiderii conturilor;
- asigurarea elaborarii balantei de verificare la termenele stabilite;
- avizarea lucrarilor pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli-venituri, bilant, analize de sistem, tehnica de calcul.

CERINTE

- experinta relevanta, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile in domeniul productie;
- cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- cunostinte solide privind legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- bune cunostinte si experienta in operare ERP;
- studii universitare economice;
- abilitati demonstrate de organizare si coordonare;
- capacitate excelenta de relationare si comunicare;
- capacitate dezvoltata de adaptare si implementare de solutii.

BENEFICII OFERITE

La clientul nostru vei beneficia de un pachet salarial competitiv, un mediu de lucru profesionist si sprijin constant in dezvoltarea carierei.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.