CONTABIL SEF (Cluj-Napoca)

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce departamentul financiar-contabil
- Intocmeste si depune la timp toate documentele contabile (inclusiv balanta si bilantul contabil) precum si toate declara¿iile aferente, conform prevederilor legislatiei aplicabile
- Reprezinta compania in relatiile cu banca, autoritatile statului, clientii si furnizorii
- Mentine legatura cu departamentul contabil de la sediul central din Italia

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic
- experienta pe o functie similara, minim 3 ani
- reprezinta avantaj, experienta intr-o companie de productie
- cunoasterea legislatiei de specialitate
- cunostiinte bune de limba italiana
- operare PC (program de contabilitate, Word, Excel)
- abilitati de organizare, comunicare

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.