Contabil General cu FRANCEZA, PORTUGHEZA sau GERMANA

InnerLook

Job expirat

RESPONSABILITATI

- 3-5 ani experienta in domeniul financiar - contabil;
- min. 3 ani experienta de coordonare si conducere echipe (experienta de people management);
- experienta in audit reprezinta un avantaj;
- cunostinte avansate de limba portugheza sau germana sau franceza;
- cunostinte de limba engleza;
- studii economice - OBLIGATORIU.

CERINTE

- inregistrarea in contabilitate a extraselor de banca;
- rularea propunerii de plati in SAP;
- analiza si inregistrarea operatiilor periodice (recurring);
- calcularea si postare accruals-urilor (angajamente) si provizioanelor;
- calcularea royalties,
- calcularea si inregistrarea netting-ului, operatiilor de hedging;
- calcularea si inregistrarea dobanzilor de platit si a dobanzilor de incasat;
- refacturari pentru anumite centre de cost, elaborarea facturilor/credit note si contabilizarea lor, trimiterea lor la clienti si solutionarea eventualelor probleme/intrebari;
- furnizarea informatiilor necesare auditului intern sau extern;
- efectuarea operatiilor de inchidere de luna si inchiderea ose books;
- revizuirea conturilor si efectuarea analizelor de cont, asigurarea ca balanta este reconciliata tot timpul, in special conturile de banca, furnizori intercompany, clienti intercompany, deconturile angajatilor, conturi de provizioane;
- documentatia SOX si testarea lor;
- verificarea corectitunii facturilor contabilizate;
- reconcilierea cu toate intercompaniile la sfarsitul de luna pentru a se evita diferente in raportare;
- pregatirea anumitor rapoarte necesare pentru raportarea lunara catre grup;
- efectuarea raportarii semetriale in Hyperion in conformitate cu procedurile grupului.

DESCRIEREA FIRMEI

JobFix

...este o solutie viabila pentru cei aflati in cautarea unui loc de munca sau a unei alternative mai avantajoase. Este suficient sa expediati un e-mail care sa contina CV-ul dumneavoastra pentru a se putea beneficia de toate serviciile oferite de echipa noastra de specialisti in recrutare si plasare de personal.

Proiectul JobFix are un sistem de valori care se defineste in primul rand printr-o mentalitate deschisa si flexibilitate in abordarea problemelor.

De asemenea echipa noastra dovedeste spirit de initiativa, dorinta de atingere a unui nivel profesional ridicat, ambitie si nu in ultimul rand putere de munca.

JobFix crede in sansa tuturor de a se afirma pe plan profesional si este alaturi de fiecare dintre dumneavoastra.
Garantat !