Contabil(a)

TRENKWALDER S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Raspunde alaturi de Directorul Economic de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Raspunde de consemnarea corecta si la timp a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea in evidenta contabila a documentelor justificative;
- Asigura indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc;
- Efectueaza analize financiar-contabile, analiza profitului etc;
- Raspunde de intocmirea balantelor contabile lunare si a bilantului anual in vederea analizarii rezultatelor economice obtinute si a stabilirii de masuri pentru cresterea eficientei;
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora.

CERINTE

Trenkwalder Cluj-Napoca asista clientul sau, companie distribuitoare la nivel national de produse tehnice, in recrutarea unei persoane calificate pentru pozitia de Contabil(a).

Cerinte:
- Studii universitare economice;
- Experienta in domeniul financiar-contabil de cel putin 3 ani;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile si fiscale;
- Nivel avansat de cunostinte de operare in pachetul Microsoft Office si WinMentor;
- Spirit organizatoric, persoana cu initiativa;
- Disponibilitate la program prelungit;
- Orientare spre respectarea obiectivelor si a termenelor stabilite.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv, un mediu de lucru profesionist si sprijin constant in dezvoltarea carierei

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane.
Serviciile noastre: leasing de personal, recrutare, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal.training, teambuilding.