Contabil

Arabesque Cluj

Job expirat

RESPONSABILITATI

-1.Raspunde de evidentele gestiunii care ii este repartizata.
2.Raspunde de corectitudinea inregistrarilor privind intrarile si iesirile de marfa in/din depozit prin vanzare sau transferuri intre depozitele filialelor.
3.Raspunde de introducerea corecta a discount-urilor comunicate de sefii ierarhici
4.Raspunde de inregistrarea corecta in programul de contabilitate a sinteticelor, analiticelor, cheilor si datelor de identificare a marfurilor (preturi, dimensiuni, furnizori, TVA).
5.Raspunde de respectarea Procedurilor de lucru a SC ARABESQUE SRL referitoare la functia sa.

CERINTE

- experienta in contabilitate minim 6 luni
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word, SAP)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- bonuri de masa

Companie cu capital integral romanesc, ARABESQUE si-a facut aparitia pe piata romaneasca in anul 1994, aducand un plus de profesionalism pe piata materialelor de constructii si o oferta integrata.
In prezent, compania ARABESQUE este lider pentru distributia materialelor de constructii si finisaje oferind peste 25.000 de repere.