Contabil

WOODCOTE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Situatii furnizori si clienti
- Verificarea inregistrarilor in Mentor;
-Verificarea documentelor primare primite de la filiale
- Sarcini specifice departamentului financiar-contabil.
- Mentine relatia cu contabilul sef; asigura suport contabilului sef in organizarea contabilitatii astfel incat aceasta sa raspunda deopotriva cerintelor legale romanesti si politicilor grupului
- Este implicat activ in procesul de audit
- Urmareste corectitudinea datelor din contabilitate
- Pregatirea rapoartelor periodice in conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei
- Inregistrarea in contabilitate a tranzactiilor referitoare la mijloacele fixe
- Organizarea si participarea la realizarea inventarelor

CERINTE

Candidatul selectat va fi responsabil de asigurarea corectitudinii datelor contabile, suportul necesar celorlalte filiale astfel incat activitatea financiar contabila sa se desfasoare in conditiile legale si cu respectarea cerintelor grupului

- Studii superioare in domeniul economic
- Experienta 2-4 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte de operare in programul de contabilitate Win Mentor
- Cunostinte utilizare MS Office;
- Cunostinte de legislatie fiscala.
- Cunostinte foarte bune de limba engleza: scris, citit, vorbit
- Simt de raspundere, bun organizator si planificator, simt analitic
- Capacitatea de a asimila si procesa rapid informatiile si de a se adapta la schimbare si la situatii speciale
- Fire analitica, precauta, cu simtul datoriei: persoana proactiva, cu simtul responsabilitatii si cu un solid spirit de echipa
- Abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati de gandire analitica si sintetica

Woodcote Romania este o companie care activeaza din anul 1999 pe piata materialelor pentru constructii: amenajari interioare, acoperisuri usoare, izolatii si sisteme pentru fatada. Incepand cu octombrie 2006 Woodcote Romania face parte din grupul Wolseley Plc. (www.wolseley.com) numarul unu mondial in distributia de sisteme sanitare si de incalzire si un furnizor important de materiale de constructii si servicii de profil