contabil

SC RURALCARDIO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-organizeaza, coordoneaza desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- calculeaza salariile si contributiile datorate statului de catre angajat si angajator
- elaboreaza situatii de plati si incasari
- elaboreaza declaratile si documentele contabile lunare, semestriale si anuale
-efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant, pe care o prezinta in consiliul de administratie si respectiv adunarii generale a asociatilor;

CERINTE

-absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
-sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
-sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
-sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;
-capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
-obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare)

DESCRIEREA FIRMEI

o companie tanara, in plina dezvoltare