CONSULTANT VANZARI (part-time, full-time)

Human Direct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania pentru care recrutăm este specializată în asigurari de viaţă, respectiv în crearea şi administrarea investițiilor pe termen lung, precum şi în programele de economisire.
Ne adresăm persoanelor care îşi doresc o carieră în vânzări pe termen lung, având posibilitatea de a se perfecţiona în domeniul vânzărilor.

Responsabilitati:
- Promovează produsele companiei în piaţa proprie
- Învaţă şi implementează cunoştinţele despre: modul de abordare, prezentarea de vânzare, completarea formularelor şi a altor instrumente şi tehnici de vânzare primite de la companie
- Organizează agenda zilnică privind activităţile procesului de vânzare
- Participă activ la cursurile de instruire organizate în agenţie sau în alte locaţii de către companie
- Respectă procedurile companiei privind fluxul documentelor şi confidenţialitatea datelor
- Participă la întâlnirile săptămanale cu managerul pentru feedback şi dezvoltare personală

CERINTE

- Studii superioare
- Cunostinţe: excel, word, utilizare PC
- Experienţă în vânzare minim 1 an
- Excelente abilităţi de comunicare
- Respectare termene
- Orientare către rezultate
- Relaţionare
- Responsabilitate
- Disponibilitate pentru instruire (certificare CSA)

BENEFICII OFERITE

Procent atractiv din vânzări (sistem de salarizare doar pe comision!)
Training de instruire (obţinerea certificatului CSA)
Mediu de lucru modern
Instrumente de lucru moderne
Training de perfectionare si programe de mentoring
Campanii de marketing
Posibilităţi de promovare în cadrul companiei
Pregătire profesională avansată
Contract de colaborare (de agent)

HUMAN DIRECT este o firmă de consultanţă în Resurse Umane şi Psihologie Organizaţional-Managerială care oferă suport companiilor în Recrutarea şi Selecţia angajaţilor cu ajutorul metodelor unice de evaluare candidaţi.