Consultant vanzari IT

DEPARTAMENT IT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea se desfasoara la sediul firmei dar presupune si deplasari la sediul clientilor in zona Cluj.
Principalele atributii ale postului: oferirea de consultanta, asistenta, ofertare produse clientilor firmei, contactare de clienti noi, activitati de secretariat, preluare corespondenta, preluare/eliberare produse in service, promovarea firmei, actualizare website, vanzari online si promovare online.

CERINTE

- persoana activa, responsabila, organizata, cu capacitati de invatare rapida si adaptare, cunostite solide in domeniul IT, cunoasterea pietei IT, cunostinte depanare calculatoare, cunostinte si experienta in vanzari, capacitati de negociere si relationare, spirit de echipa, atitudine optimista, disponibilitate la efort si rezistenta la stres, disponibilitate la program prelungit, orientare catre client, capacitatea de a lucra organizat si eficient
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala
- studii superioare
- experienta in domeniu (avantaj)
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- remuneratie corelata cu efortul depus si rezultate,
- suport logistic: telefon, laptop, masina pentru deplasari,
- participare la evenimente si traininguri

Firma noastra SC DEPARTAMENT IT SRL din Cluj-Napoca este specializata pe comertul cu produse de tehnica de calcul (pe canalele: vanzare clasica, magazin online, licitatii) si service IT pe baza de contract sau la cerere (mentenanta si administrare parc calculatoare, retelistica, administrare servere, comunicatii, consultanta).
Comercializam, implementam si asiguram service si consultanta pentru marci consacrate din domeniul IT: MICROSOFT, INTEL, TOSHIBA, DELL, HP, ACER, WD, SEAGATE, GIGABYTE, ASUS, D-Link, LG, SAMSUNG, CANON ...
Asiguram servicii de caliate, livrare de produse si suport pentru achizitiile de produse IT pentru firmele din Cluj, solutii de externalizare IT si reducere a costurilor.
Detalii: www.departamentit.ro, vanzari@departamentit.ro
Tel.: 0264-414818, 0749-170186, 0749-170184.