Consultant tranzacţii imobiliare

EDIL Real Estate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ţi s-a întâmplat vreodată să vinzi sau să cumperi sau sa închiriezi o proprietate în colaborare cu un agent imobiliar şi să te gândeşti: “Eu m-aş descurca mult mai bine!”. Acum e şansa ta, dacă eşti o persoană integră cu pasiune pentru domeniul vânzărilor am dori să îţi propunem oportunitatea unei cariere în domeniul imobiliar.

Cautăm o persoană care acţionează în numele unui client ca intermediar în cadrul unei tranzacţii imobiliare, prin următoarele activităţi:

Descrierea postului:

• acordarea de asistenţă în procesul de negociere, vânzare, cumpărare şi închiriere;
• intermedierea contractelor, cu respectarea corelării corecte între cerere şi ofertă;
• atingerea şi depăşirea obiectivului lunar de vânzări/închirieri, în condiţiile respectării politicii pe care compania o promovează;
• prospectarea pieţei imobiliare şi identificarea de noi oportunităţi săptămânal;
• evaluarea proprietăţilor imobiliare şi promovarea eficientă a acestora;
• menţinerea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;

CERINTE

• Studii superioare finalizate sau în curs in domenii precum : Construcţiile, Arhitectura, Comunicare şi Relaţii Publice, Administrarea afacerilor, Marketing, Matematică
• Cunoştinţe de operare PC
• Cunoasterea arterelor principale ale orasului Cluj-Napoca.
• Excelente abilităţi de comunicare (verbal, nonverbal), amabilitate şi munca în echipă
• Capacitate de organizare, integritate şi orientare pe rezultate (perseverenţă);
• Aspect si ţinută business.
• Abilitatea de a iniţia şi susţine relaţii sociale şi de parteneriat productive
• Disponibilitate la program prelungit;
• Experienţa în vânzări (constituie un avantaj)
• Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj)
• Cunoaşterea unei limbi străine (Engleză, Franceză sau Maghiară)

BENEFICII OFERITE

• Siguranţă financiară !
• Comision progresiv în funcţie de rezultate
• Carieră pe termen lung: posibilitate de dezvoltare profesională şi promovare în cadrul firmei
• Training şi cursuri de specialitate gratuite în domeniul imobiliar
• Mijloace de lucru moderne puse la dispoziţie, mediu de lucru profesionist
• Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne în domeniul imobiliar
• Telefon şi maşina companiei la dispoziţie pentru munca de teren

EDIL este o companie specializata in tranzactii imobiliare,cu experienta de 18 ani in domeniu, fiind una dintre primele agentii imobiliare din Romania. Misiunea companiei EDIL este abordarea in mod profesionist a cerintelor clientilor, intarind o relatie pe termen lung cu acestia bazata pe incredere, respect si integritate.Pachetul de servicii imobiliare oferite de EDIL este rezultatul abordarii minutioase a complexitatii fiecarui aspect al cererii unui client .Oferim servicii imobiliare integrate constand in analize de piata,evaluarea proprietatii, vanzari/ inchirieri rezidentiale-apartamente-proiecte rezidential lux-case-terenuri-spatii comerciale-constructii noi, documentatie pentru credite,cele mai atractive plasamente imobiliare,consultanta imobiliara si juridica, servicii conexe domeniului imobiliar oferite de partenerii nostri.Activam prin puncte de lucru din Bucuresti si Cluj-Napoca pentru a oferi solutii pentru fiecare client, intr-un cuvant suntem

DEDICATI REUSITEI TALE !