Consultant socio-economic

Green Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea de studii socio-economice, evaluari de impact social
- Audit social, plan de actiune in domeniul social
- Analiza actorilor relevanti si planul de actiune pentru implicarea acestora
- Efectuarea analizei economice in cadrul studiilor de fezabilitate
- Efectuarea analizei cu privire la capacitate de plata a popuatiei si tarifare
- Utilizarea metodelor de analiza economico-financiara, cum ar fi: analiza cost-beneficiu, analiza scenariilor, etc.

CERINTE

- Studii superioare in stiinte economice sau un domeniu relevante/ conexe: sociologie, asistenta sociala, dezvoltare regionala, comunitara
- Minim 1 an de experienta de munca
- Fluenta in limba engleza
- Experienta de munca/ studii in echipa internationala
- Cunostinte despre responsabilitatea corporatista
- Cunostinte despre standarde internationale aplicate in cazul investitiior finantare de catre Institutii International de Finantare precum BERD, Banca Mondiala, etc.
- Cunostinte MS Office

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

Audit / Consultanta