Consultant SAP ABAP - CLUJ

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea unei echipe de minim 5 membri.
Desfasurarea activitatilor clasice de Project Management (analiza specificatiilor, estimarea efortului, distribuirea task-urilor si urmarirea realizarii acestora in conformitate cu planul de proiect etc.).
Respectarea si asigurarea calitatii la nivelul metodologiilor si standardelor de lucru ale clientului.
Asumarea responsabilitatii cu privire la imbunatatirea skill-urilor fiecarui membru al echipei.
Mentinerea si imbunatatirea productivitatii si starii motivationale ale echipei.

CERINTE

Experienta de minim 4 ani in programare ABAP.
Cunostinte avansate de programare cu verticalizare pe minim un modul SAP.
Competente in domeniul Design-ului de aplicatii.
Abilitati relevante de project management.
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.
Cunostintele de limba germana constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Implicarea in proiecte pentru clienti activi pe plan international.
Flexibilitatea programului de lucru si a organizarii in cadrul echipelor si a task-urilor.
Schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale.
Sprijin in obtinerea certificarilor de specialitate.
Definirea unui plan de dezvoltare a carierei pe orizontala (specialist) sau pe verticala (manager).
Cursuri de limba germana (intensiv sau normal, individual sau in grupe).

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!