Consultant Resurse Umane (Cluj-Napoca)

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, organizarea si executarea proiectelor de recrutare pentru clientii alocati;
- Evaluarea si selectia candidatilor;
- Conceperea procesului de selectie: structura interviului, teste, situatii ipotetice, chestionare; alcatuirea anunturilor de selectie;
- Managementul relatiei cu clientii alocati;
- Managementul relatiei cu candidatii;
- Consiliere si mediere in relatia client - potential candidat;
- Dezvoltarea proiectelor de recrutare la clientii existenti;
- Optimizarea continua a bazei de date;

CERINTE

- Studii superiare;
- Experienta in domeniul resurselor umane de minim 1 an;
- Experienta in recrutarea pozitiilor middle si top management;
- Limba engleza -nivel avansat (limba franceza constituie un avantaj);
- Persoana sociabila, comunicativa, atitudine pozitiva, orientata spre gasirea de solutii;
- Capacitatea de a respecta termenele limita;

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.