CONSULTANT MARKETING

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea planurilor de marketing pe brandurile de care raspunde, implementarea lor si verificarea rezultatelor;
- intretinerea relatiilor cu furnizorii de media (presa, radio, tv, productie publicitara);
- conceperea si implementarea campaniilor de direct mailing (posta, email, telefon);
- organizarea de evenimente (inaugurari, lansari);
- reprezentarea firmei/brandului la evenimente gen sponsorizari, prezentari la importator;
- intocmirea rapoartelor de activitate lunara si a altor tipuri de raportari cerute de importator;
- monitorizarea permanenta a concurentei;
- conceperea si implementarea de studii de piata (impreuna cu departamentul de vanzari);
- gestionarea materialelor promotionale;
- intretinerea paginii Web.

CERINTE

- studii superioare marketing (obligatoriu) cu masterat (optional);
- experienta solida in marketing (minim 3 ani);
- cunostinte foarte bune de limba engleza (obligatoriu) si germana (optional);
- cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, programe grafice, baze de date);
- carnet de conducere cat. B (cu experienta in condus);
- persoana orientata catre rezultate, care sa dea dovada de initiativa, flexibilitate, comunicativitate, capacitatea de a munci in echipa, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- mediu de munca profesionist;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.

SMART TRAINING, firma de consultanta in domeniul resurselor umane, asista Autoworld, dealerul Audi ¿i Volkswagen, in selectia pentru postul de Consultant Marketing.