Consultant Fonduri europene

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitate:

Consilierea clienţilor privind accesarea de fonduri nerambursabile;
Orientarea beneficiarilor către produsele ce corespund nevoilor acestora;
Identificarea solutiilor de finantare pentru potentiali beneficiari;
Consultanţă asupra modului de intocmire a studiului de fezabilitate pentru finanţări nerambursabile;
Întocmirea cererii de finanţate conform specificaţiilor solicitate de către fiecare ghid;
Întocmirea planului de afaceri şi indrumarea specialistilor in realizarea studiului de fezabilitate conform indicaţiilor oficiale;
Întocmirea bugetelor proiectelor;
Elaborarea proiecţiilor financiare, analizei cost-beneficiu, calcularea şi interpretarea indicatorilor financiari;
Verificarea conformităţii documentelor transmise de către beneficiar şi necesare ca şi anexe ale proiectului;
Consultanta si asistenta oferita beneficiarilor in implementarea proiectelor prin intocmirea de dosare de achizitie, de memorii justificative, rapoarte de progres etc.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare
-Experienta in domeniu, doveditata prin cunosterea principalelor programme de finantare precum: Programul Naţional de Dezvoltare Rurală –PNDR, Programul Operational Regional - POR, Programul Operational Crestera Competitivitatii Economice -POS CCE, Programul Operational Dezvoltarea Resurselor Umane – POS DRU;
-Cunostinte in domeniul achizitiilor;
-Cunostinte PC: Ms Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) si Internet;
-Cunoştinţe bune de limba engleza – scris, citit, vorbit;
-Constiincios, flexibil, rezistent la efort intelectual, bune capacitati de organizare, planificare si comunicare, prezenţă agreabilă, disponibilitate pentru deplasări în ţară.
- Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Oferta va fi stabilita la interviul final.
De preferat decontarea serviciilor sa se faca pe Persoana Fizica Autorizata – PFA.