CONSULTANT APPLICATION MANAGEMENT/GERMANA/SIBIU-CLUJ

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

- application management
- gestiunea si intretinerea intregului ciclu de viata al aplicatiilor software ale clientului firmei.
- asigurarea stabilitatii tuturor sistemelor/aplicatiilor care fac obiectul activitatii , eliminarea erorilor aparute in rulare, obtinerea de date consistente.
- mentenanta de la distanta (remote) a aplicatiilor software
- suport pentru aplicatii software economice aflate in stare critica.

CERINTE

- cunoasterea limbii germane la nivel foarte bun
- absolvent studii superioare cu profil informatic
- cunostinte de : baze de date : Oracle, MySql – structuri, interogari; sisteme de operare : Windows, Unix; gestiune si manipulare aplicatii: web, desktop
- abilitati foarte bune de : comunicare, adaptare la munca in echipa, organizare.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru clienti importanti din piata germana precum Daimler AG, BMW AG samd.
- Implicarea in proiecte mari, de lunga durata.
- Mediu de lucru stimulativ, dotari tehnice de ultima generatie.

Consultanta in domeniul resurselor umane: recrutare si selectie de personal, evaluarea personalului, analiza organizationala, administrare si payroll.