Consultant Application Management

EBS Romania

03-09-2010 | EXPIRA LA 09-09-2010

Job expirat

RESPONSABILITATI

application management
+ gestiunea si intretinerea intregului ciclu de viata al aplicatiilor software ale clientului firmei.
+ asigurarea stabilitatii tuturor sistemelor/aplicatiilor care fac obiectul activitatii , eliminarea erorilor aparute in rulare, obtinerea de date consistente.


- mentenanta de la distanta (remote) a aplicatiilor software

- support pentru aplicatii software economice aflate in stare critica


CERINTE

- cunoasterea limbii germane la nivel foarte bun
- absolvent (a) studii superioare cu profil informatic
- cunostinte de :

baze de date : Oracle, MySql – structuri, interogari
sisteme de operare : Windows, Unix
gestiune si manipulare aplicatii: web, desktop

Abilitati deosebite de : comunicare, adaptare la munca in echipa, organizare.


BENEFICII OFERITE

Condiţii cadru în care vă veţi desfăşura activitatea
- Infrastructura tehnica de ultima ora: Microsoft Exchange 2010, Sharepoint 2010, MS Communicator Server, Blackberry Enterprise Server
- Sprijin in obtinerea certificarilor profesionale
- Delegatii in Germania, cursuri de invatare/perfectionare a limbii germane
- Program de lucru flexibil, cu incepere intre orele 07.00 si 10.00
- Modalitati de colaborare adaptabile: carte de munca sau PFA
- Activitati sportive (fotbal, baschet, volei)
- Acces deschis la Biblioteca EBS, formata din carti IT, SAP, Management.
- Cultura si valori organizationale orientate spre oameni si rezultate: traininguri, cursuri de specialitate, proiecte interne, teambuilding-uri, etc.


DESCRIEREA FIRMEI

Compania are cele 3 sedii principale in zona centrala a Clujului si filiale in Brasov si Sibiu
- Fondata in 2000, a cunoscut o constanta ascensiune, inregistrand cresteri semnificative ale cifrei de afaceri de la an la an � 6 mil eur in 2009.
- Locul 1 (2008) in �Topul celor mai buni angajatori din Romania� dintre firmele clujene.
- In prezent echipa numara peste 290 de angajati, cu media de varsta 30 de ani, fiind formata atat din IT-isti la in-ceput de drum cat si din programatori cu experienta relevanta in dezvoltare software.
- Divizia Internationala EBS deruleaza proiecte mari si de durata cu parteneri ca Cirquent/BMW, DCCS/Daimler Chrysler, Dornier/Ford, BASF, SAP, Haufe-Lexware, GIP, Hansalog, Annotext, Meacon, AOK, Bertelsmann.
- Divizia Nationala EBS dezvolta, vinde, implementeaza si ofera consultanta pentru: solutiile SAP, produsele pro-prii Clarvision ERP & Clarvision Salarizare, precum si pentru produsele Clarvision CRM & Clarvision BI � solutii dezvoltate in parteneriat cu Microsoft, respectiv Oracle.
- Compania EBS Romania are parteneri strategici cu nume mari din industria IT: SAP, IBM, Microsoft, Oracle.


VALORILE ORGANIZATIONALE

EBS este o experienta (profesionala) de viata!
EBS breveteaza propriul stil de conducere!
EBS respecta si incurajeaza dreptul la viata privata!
EBS se exprima liber!
EBS ia atitudine fata de atitudine!


Vizitati-ne pe: www.ebs.ro
/ www.ebsromania.com