Consilier Vanzari

EuroTrend Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolta un business plan pentru centrul de profit de care este raspunzator, pentru atingerea obiectivelor Grupului
• Experienta in vanzarea de servicii, de preferabil in sistem "Business to Business"
• Implementeaza plan de actiune pentru atingerea targetelor de vanzari
• In colaborare cu departamentul de marketing, analizeaza piata si gaseste noi solutii de inbunatatire a serviciilor ofertate
• Dezvolta actiuni menite sa penetreze piete noi
• In colaborare cu departamentul de marketing, se implica in stabilirea unei politici de tarife profitabile si corespunzatoare cu cerintele pietei
• Actualizeaza bazele de date ale clientilor si intocmeste rapoarte de vanzare
• Asigura implementarea optima a unor noi produse / servicii
• Implementeaza actiunile de promovare a vanzarilor
• Concepe si implementeaza actiuni de incentivare
• Realizeaza propuneri de prezentare a serviciilor si sustine aceste prezentari in fata clientilor

CERINTE

• Studii universitare sau postuniversitare, preferabil economice
• Traininguri de profil
• Minim 2 ani de experienta pe un post similar
• Cel putin 1 limba de circulatie internationala
• Engleza – nivel avansat
• Cunostinte solide de MS Office
• Permis de conducere categoria B, minim 1-2 ani experienta
• Abilitatea de a interactiona / coopera si colabora cu toate departamentele Grupului
• Abilitatea de a face prezentari profesioniste si de a convinge auditoriul
• Abilitati excelente de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
• Capacitatea de a asculta si a intelege asteptarile clientilor
• Capacitatea de intelegere si adaptare la nevoile si cerintele pietei
• Capacitatea de sinteza si analizare a datelor
• Abilitatea de a realiza si finaliza sarcini cu termene limita

BENEFICII OFERITE

telefon, masina, pachet salarial atractiv

EuroTrend este un grup imobiliar puternic, cu capital autohton integral privat. Grupul reuneste mai multe firme, fiecare cu experienta in domeniul comercial si imobiliar. Seriozitatea si experienta, precum si deschiderea si respectul fata de client sunt factorii care au impus compania EuroTrend ca unul dintre principalii dezvoltatori imobiliari prezenti pe piata clujeana. In prezent, EuroTrend isi desfasora activitatea pe trei programe investitionale - Rezidential, Business si Hotels.