Consilier resurse umane & relatii publice

Psitest Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepe si implementeaza strategia privind resursele umane la nivel de Grup;
- Coordoneaza activitatea de evaluare a performatelor angajatilor la nivel de Grup;
- Ofera consultanta in vederea mentinerii corelatiei intre performanta si nivelul salarial al angajatilor la nivel de Grup;
- Elaboreaza planurile anuale de instruire corelate cu necesitatile de instruire identificate si cu bugetele de instruire alocate la nivel de Grup;;
- Comunică cu managerii implicaţi în procesul de recrutare şi selecţie şi determină cerinţele speciale ale poziţiilor vacante, se asigură că a înţeles toate informaţiile cuprinse în fişa de post şi profilul candidatului, primite de la managerul angajator;
- Pregăteşte, redactează şi urmăreşte documentaţia referitoare la procesul de selecţie şi recrutare, conform politicii de recrutare;
- Organizează şi susţine interviurile (inclusiv cele telefonice) preliminare, intocmeste short-list al aplicantilor, participa la interviul final oferind feed-back despre candidat;
- Raspunde de implementarea politicilor si a procedurilor de resurse umane stabilite la nivel de grup si contribuie in mod direct la implementarea noilor proiecte;
- Elaborează rapoarte specifice pe baza indicatorilor de performanţă stabiliţi de management;
- Redacteaza comunicate de presa, materiale de presa, rapoarte anuale
- Concepe, face recomandari si implementeaza in presa scrisa, radio si televiziune, campanii destinate promovarii imaginii grupului
- Stabileste si urmareste graficul de promovare de articole media intergrup: aviziere in societatile grupului SCR
- Gestioneaza aparitia, continutul si distributia publicatiilor lunare Buletin Informativ ,in societatile grupului
- Urmareste realizarea in totalitate a contractelor incheiate de departamentul de imagine
- Concepe si realizeaza campanii sau actiuni de Relatii Publice, destinate promovarii imaginii grupului SCR in interiorul grupului sau in exterior, gestioneaza evenimente si sarbatori.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta profesionala de minimum 3 ani
- Abilitati deosebite de comunicare si interrelationare
- Capacitate de organizare, creativitate, initiativa
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala
- Cunostinte de operare PC

Compania de consultanta HR, Psitest Consult asista clientul sau SC AISA Invest SA in dezvoltarea echipei sale. AISA Invest este administrator al Grupului SCR din care fac parte: Chimcomplex Borzesti, Somes Dej, Iasitex Iasi, Uzuc Ploiesti, Nova Textile Bumbac Pitesti, Sinterom Cluj-Napoca, Caromet Caransebes, Contactoare Buzau
CV-uri si mai multe detalii: orsolya.balazs@psitest.ro