CONSILIER ORIENTARE PROFESIONALA

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- consilierea profesionala a persoanelor aflate in somaj sau a persoanelor in cautarea unui loc de munca inscrise in evidenta Agentiei pentru Ocuparea Fortei de Munca.
- aplicarea de teste psihologice, chestionare de aptitudini, de orientare profesionala
- orientarea profesionala spre un anumit domeniu de activitate
- realizarea de rapoarte de evaluare pentru fiecare persoana consiliata

CERINTE

- studii superioare de psihologie, sociologie, asistenta sociala, pedagogie
- cunostiinte operare pe calculator (MS Office)
- cunostiinte limba engleza
- experienta in activitati de voluntariat sau programe de internship
- experienta in munca de minim 1 an reprezinta un avantaj

Psihoselect este compania de consultanta in resurse umane cu o experienta de peste 7 ani pe piata din Rom?nia. Asistam firmele in proiecte de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de top si middle management. Pe l?nga serviciile de recrutare si selectie, clientii beneficiaza si de proiecte de consultanta pentru stabilirea grilei salariale si a structurii optime de personal, precum si de proiecte de dezvoltare personala si training.