Consilier juridic colaborator

Forum Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura asistenta juridica si urmareste respectarea legalitatii in activitatea desfasurata in companie in tara si in Germania;

- intocmeste si avizeaza contracte incheiate in cadrul firmei ;

- studiaza si asigura consiliere in ceea ce priveste legilastia din Romania si Germania in domeniul dreptului muncii si al resurselor umane

CERINTE

- studii superioare juridice;
- experienta anterioara intr-un post similar in cadrul unei firme de recrutare (constituie avantaj);
- cunostinte de specialitate: dreptul muncii, comercial, fiscal, societar ;
- creativitate, capacitate de analiza si sinteza, responsabil, dedicat profesiei, aptitudini de comunicare;
- cunostinte bune de operare PC;
- cunostinte limba germane nivel avansat care sa-I permita sa studieze legislatia din Germania;
- disponibilitate la deplasri pe term scurt in Germania

BENEFICII OFERITE

- oferta financiara motivanta
- decontare transport, cazare, masa in cazul deplasarilor in Germania

FORUM CONSULT RO este o companie specializata in servicii de resurse umane si afaceri.
Pentru a ne cunoaste, accesati www.forumconsult.ro . Informatii: flavia.pop@forumconsult.ro