Consilier Clienti

Hink HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Se consultă cu clienţii, pentru a primi sfaturi în privinţa aşteptărilor pe care le au faţă de tipurile de servicii furnizate
-Urmăreşte atingerea obiectivelor lunare din punct de vedere cantitativ şi calitativ.
-Foloseşte previziunile şi planificarea strategică, pentru a asigura vânzarea şi productivitatea serviciilor, analizând dezvoltarea afacerii şi monitorizând tendinţele pieţei
-Vizionarea/prezentarea de oferte pe teren la solicitarea clienţilor
-Construirea şi promovarea prin diferite canale de publicitate a ofertelor companiei
-Formează, administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi al companiei identificând noi clienţi şi menţinând relaţia cu clienţii în timpul vânzării şi post-vânzare a proprietăţilor aflate în portofoliu.
-Analizează studii de piaţă şi interpretează rezultatele acestora

Avantaje: experienţă de muncă în domenii adiacente (vânzare spaţiu publicitar, vânzări directe, consultanţă finaciară, vânzări produse bancare, administrare afaceri mici)

CERINTE

Hink Hr recruteaza pentru clientii colaboratori:

-Studii superioare (finalizate sau în curs de finalizare)
-Motivaţie în dezvoltarea unei cariere în domeniu
-Experienţă în vânzări, consiliere clienti (constituie un avantaj)
-Persoană deschisă, agreabilă, prezenţă business
-Abilitatea de a iniţia şi susţine relaţii sociale şi de parteneriat productive
-Capacitate de organizare, integritate şi orientare pe rezultate (perseverenţă)
-Dinamism, orientarea către client, proactivitate şi flexibilitate
-Abilităţi de comunicare dezvoltate
-Disponibilitate pentru munca de teren;
-Cunoaşterea unei limbi străine (constituie un avantaj)
-Cunoştinţe de operare pe calculator: sistemul operativ Windows, Pachetul Office

BENEFICII OFERITE

-Venituri motivante
-Climat organizaţional dinamic
-Telefon de companie, materiale de promovare (cărţi de vizită)
-Formare continuă din partea experţilor în domeniu
-Oportunităţi de dezvoltare profesională şi încurajarea spiritului antreprenorial

HINK este o companie de consultanţă in resurse umane infiinţată in Cluj-Napoca ce işi desfăşoară activitatea in următoarele arii de expertiză: recrutare şi selecţie profesională, administrare de personal şi procese, formare şi dezvoltare profesională, evaluare de performanţe şi consultanta on-site.