Colaborator vanzari VirtualCards

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC Active Soft SRL cauta colaboratori in tara pentru identificarea si contactarea potentialior clienti in vederea comercializarii aplicatiei mobile VirtualCards.
Orasele vizate: Arad, Baia Mare, Brasov, Cluj, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara

Principalele activitati ale postului sunt urmatoarele:
- Crearea propriei baze de potentiali clienti;
- Gestionarea si extinderea portofoliului de clienti;
- Contactarea clientilor, prezentarea ofertei si finalizarea vanzarii;
- Urmarirea incasarii;
- Mentinerea relatiilor cu clientii in scopul fidelizarii acestora.

CERINTE

- Prezinta avanataj studii superioare finalizate sau in curs;
- Prezinta un avantaj experienta in vanzari directe;
- Atitudine orientata spre client, axata pe gasirea unor solutii pozitive;
- Foarte bune abilitati de organizare, negociere si comunicare;
- Au prioritate persoanele fizice autorizate, intreprinderile individuale si societatile comericale.

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil, comision din vazari, training pentru prezentarea aplicatiei.

Descrierea aplicatiei:
Aplicatia VirtualCards este un proiect mobile dezvoltat de societatea Active Soft inca din august 2012.
In prezent numarul de instalari pe iPhone si Android a depasit cifra de 40.000, iar 25.000 dintre utilizatori sunt activi. In Bucuresti deja se bucra de un real succes printre comercianti si utilizatori.
VirtualCards este o aplicatie pentru telefonul mobil care stocheaza la un loc toate cardurile de fidelitate. Fără a mai avea nevoie de portofelul plin de carduri, utilizatorii VirtualCards merg la cumparaturi cu telefonul mobil. Din dorinta de a beneficia de reducerile din magazinele lor preferate, intr-un mod simplu si elegant, ei folosesc VirtualCards, aplicatia unde au la un loc cardurile de loialitate. Persoana de la casa scaneaza sau introduce manual codul de client de pe cardul din telefon.
Mai multe detalii despre aplicatie gasiti aici: http://www.virtualcards.ro/

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro