Caut programator web Php/Java/Mysql pentru proiecte punctuale de creare de situri

First-Site Cannes

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferta de munca pentru prestatii punctuale, plata se negociaza pe proiect la inceputul fiecarei prestatii. Munca se desfasoara la domiciliul dumneavoastra iar comunicarea se face prin intermediul internetului (obligatoriu : cont Gmail, Skype si Dropbox). Munca la domiciliul dvs.

Sarcinile dvs. principale sunt:

- Prospectarea clientilor locali prin intermediul internetului
- Satisfacerea nevoilor de comunicare vizuala ale clientilor (interna si externa) si producerea de solutii vizuale prin combinarea abilitatilor tehnice, a creativitatii si intelegerea a asteptarilor de firmelor

CERINTE

Profil:

• Creativitate, capacitati organizationale si abilitatea de a propune idei noi

• Abilitatea de a întelege nevoile si provocarile clientilor (interne sau externe) si o orientare puternica inspre managementul de rezultat

- Polivalenta : capacitatea de a lucra simultan pe proiecte multiple (designs briefs), organizand prioritatile si timpul

• Abilitatea de a folosi o gama larga de instrumente, inclusiv fotografii, video, si sifturile de prelucrare asociate

- cunostinte de integrare web de baza: CMS, HTML, CSS, Mysql, gestiune server (consola)

• Foarte bune abilitati informatice: Adobe Suite, inclusiv Photoshop, Illustrator, AfterEffects, Flash, etc ...)

• Abilitati în Multimedia: bannere Flash, animatii...

- cunostinte de editare video: Premiere, Final Cut, After Effects

• Abilitatea de a lucra în conformitate cu termenele scurte

• Foarte bune abilitati interpersonale si abilitatea de a lucra eficient cu interlocutori la toate nivelurile.

Limbi de lucru: romana (in intern si cu clientii romani) engleza si/sau franceza (cu clientii). O buna cunoastere a limbii franceze este un plus.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie Web Franco-Romana

www.first-site.fr