C/C++ Developer

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Te-ai saturat de dezvoltat in C++ doar GUI-uri sau programe de contabilitate? Veri ceva mai "hardcore"? Te asteptam in echipa noastra de Proactivity & Kernel Research. Departamentul Innovation&Technology.

Ca si C/C++ Software Developer vei putea invata despre programarea driverelor si despre ultimele noutati in domeniul kernel. Vei lucra la module si produse care sunt folosite de milioane de utilizatori si vei putea lupta cu blue screen-uri zi si noapte.

Principalele responsabilitati vor fi:
- Dezvoltarea dedrivere, aplicatii si servicii Windows aferente, folosind Visual C/C++ 2005, Win32 API, WDK.
- Analiza tehnica de cerinte, dezvoltare de prototipuri, experimente, evaluare fezabilitate idei si solutii.
- Documentarea si intretinerea modulelor dezvoltate.

CERINTE

Cerinte tehnice:
- cunostinte bune de ANSI C, programare multi-threaded
- cunostinte medii/bune de Win32 API
- cunostinte de medii/bune de arhitectura X86
- cunostinte si capacitate bune de analiza programe si cautare de erori
- minim 2 ani experienta programare C / C++ / Win32 API

Reprezinta un plus, dar nu sunt obligatorii:
- cunostinte de limbaje de asamblare x86
- cunostinte de arhitectura x64
- cunostinte si experiente anterioare de driver development
- cunostinte anterioare de arhitectura NT kernel

Abilitati personale:
- invatare rapida
- comunicativ, deschis pentru lucru in echipa
- entuziasm
- responsabilitate

BENEFICII OFERITE

Noi iti oferim:
- munca intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala, care dezvolta tehnologie de top
- orar flexibil, favorabil studentilor
- dezvoltare personala si profesionala
- pachet salarial competitiv
- asigurare medicala
- training profesional
- conditii de lucru excelente

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.