C# ASP.NET DEVELOPERS , PHP DEVELOPERS

PI Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Candidatul selectat va avea ocazia sa lucreze la proiecte de o complexitate medie-mare in cadrul unei echipe sub indrumarea unui sef de proiect.
- Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de programare impuse de noile tehnologii, precum si bune capacitati de organizare si analiza, rigoare si spirit de initiativa.
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica.

CERINTE

Competente cerute

- programare orientata obiect (OOP)
- Cunostinte UML
- HTML, CSS2, Javascript
- abilitati de comunicare
- capacitatea de a gandi/decide pe cont propriu

MINIM 1 ani de experienta in programare si cunostinte in
- C#, ASP.NET, MS SQL Server
- Design Parterns
- Framework Open Source : nunit, log4net, nHibernate

sau

- PHP, MySQL (Cunostinte in CMS sunt un plus)

Cunoasterea limbii franceze este un plus

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
Se ofera un pachet salarial foarte interesant + avantaje + prime, cadru de lucru placut
deplasari in strainatate

DESCRIEREA FIRMEI

Serviciu si calitate in slujba clientilor nostri.

Societate specializata in noile technologii, PI TECHNOLOGIES se dezvolta urmind TREI PRINCIPII FUNDAMENTALE:

* Expertiza tehnologica : PI Technologies pune o parte semnificativa din resursele sale in formarea colaboratorilor si in construirea unui grup important de experti prin reteaua sa de parteneri.

* Solutii aplicative: PI Technologies se pozitioneaza pe piata noilor tehnologii, prin dezvoltare de solutii technologice si aplicative, care se completeaza pentru a constitui oferta globala.

* Responsabilitate manageriala : Spiritul de ¿ intreprindere ¿ este o valoare fundamentala la care adera toti colaboratorii societatii, responsabili si implicati in reusita proiectelor la care participa.